Szeged pedagógia

Pedagógia Intézetet

Katolikus Pedagógia Intézetet

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Pedagógia

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Gelsey Vilmos Pedagógia

„Ha bennem maradtok, és tanításom is bennetek marad, akkor bármit akartok, kérjetek, és megkapjátok!” (Jn 15,7)

„A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg!” (Jak 1,22)

Odaküldték hozzá tanítványaikat, a Heródes-pártiakkal együtt. Ezek így beszéltek: „Mester, tudjuk, hogy igazat mondasz, az Isten útját az igazsághoz híven tanítod, nem vagy tekintettel senki személyére, mert nem igazodol emberi tekintélyhez.” (Mt 22,16)

„… mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók.” (Mt 7,29)

„Legyetek hálásak, Krisztus tanítása éljen bennetek elevenen, s teljes bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást. Az Istennek énekeljetek hálás szívvel zsoltárt, himnuszt és szent énekeket.” (Kol 3,16)

„Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja…” (Lk 9,26)

„Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát.” (Lk 8,21)

„Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják.” (Jn 15,20)

„…aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre.” (Jn 8,51)

„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)

2024 - a Tehetség Éve

„Vigyázzatok, hogyan hallgatjátok. Mert akinek van, még kap hozzá, akinek pedig nincs, attól még azt is elveszik, amiről azt véli, hogy az övé.” (Lk 8,18)

10 éves a SZEGEPI

„Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.” (Mt 24,35)

„… s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2)

„Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely az Isten szájából származik.” (Mt 4,4)

„…aki megtartja tanítását, abban az Isten szeretete valóban tökéletes.” (1Jn 2,5)

"Isten szeretete abban nyilvánul meg bennünk, hogy Isten elküldte a világba egyszülött Fiát, hogy általa éljünk" (1 Jn 4,9)

Betűméret:  A   A   A
Aktuális hírek

Módszertani szakmai nap és regionális tanácskozás Szarvason 2017-05-23

Article main image

A Gál Ferenc Főiskola Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda a Szeged-Csanádi Egyházmegye Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézetével közösen rendezte meg 2017. május 12-én a Békés megye Zöld Óvodáinak, valamint a régióban érdeklődő óvodapedagógusoknak azt a szakmai konferenciát, amelyet a Még zöldebb kalandok címmel illettünk.

 A regionális tanácskozás egy módszertani szakmai napot kínált az érdeklődőknek, amely körülölelte az óvodai környezeti nevelés gondolatkörét, nemcsak elméletben, de a gyakorlatban is.

A Zöld Óvoda mozgalom immár 10 évre tekint vissza. Intézményünk az évforduló kapcsán kapta 2016 szeptemberében azt a megtisztelő címet, hogy bázisintézményként koordinátora, és szakmai támogatója lehet Békés megye Zöld Óvoda címet elnyert intézményeinek. A Zöld Óvoda mozgalom 2006-ban indult. A címet háromszor elnyerő óvodák már Örökös Zöld Óvoda elismerésben részesültek, jelezve azt, hogy a „zöld gondolkodás és cselekvés” az intézmény mindennapjaiban is jelen van, a környezetünkért érzett felelősségvállalást hitelesen közvetítik a legkisebbeknek. Intézményegységünk, a Gál Ferenc Főiskola Gyakorlóóvodája 2013 óta büszkélkedhet e címmel, amely nemcsak megtiszteltetés, de felelősség és elkötelezettség is számunkra. Ezért tartottuk fontosnak, hogy – bázisintézményi megbízásunknak is eleget téve – létrehozzunk egy regionális találkozót.

A szakmai nap iránt érdeklődők részint a Zöld Óvodákból, részint a régió óvodáiból érkeztek, másrészt jelen voltak azok a külföldi diákok is, akik a Losonci Pedagógiai Akadémia harmadéves növendékei, és akik jelenleg a Pedagógiai Karon és a Gyakorlóóvodában töltik óvodai gyakorlatukat.

A szakmai program Bíró Gyula, a GFF Gyakorlóintézményének igazgatója, főiskolai mestertanár köszöntőjével indult, majd Ft. Dr. Kozma Gábor főiskolai tanár, rektor, a SZEGEPI főigazgatója egyben a rendezvény fővédnöke ünnepélyes megnyitójában köszöntötte a Békés megyei és Losonci vendégeket, az egyházi és önkormányzati fenntartású intézmények vezetőit, pedagógus munkatársait. A megnyitó gyermekműsort követően rektor úrtól előadást halhattunk Gyermekeink óvása – Földünk óvása címmel. Az értékközpontú nevelés üzenetét megfogalmazva, a felelősségvállalásunkat, a nevelők és a nevelés fontosságát hangsúlyozta előadásában. Ezt követően Szalbotné Kovács Mária szakvezető óvodapedagógus módszermorzsákat adott a jelenlévőknek, a fenntartható fejlődés óvodában megvalósítható lehetőségeit, a környezettudatos magatartás, attitűdök megalapozásának, formálásának fontosságát hangsúlyozva. Egy jeles zöld ünnep – a Föld Napja – témáját feldolgozva egy konkrét tevékenység részleteit vázolta fel, ízelítőül néhány filmkocka bevágásával. A téma gyakorlatias megközelítésével érzékeltette a külső helyszínen megszervezett, valamint a cselekvésbe ágyazott tapasztalatszerzések hatásosságát, személyiségformáló szerepét.

A Zöld óvodából az Ökoiskolába való átmenet problematikáját Roszik Melinda szakvezető tanító mutatta be, számtalan jelét adva, hogy a környezeti nevelés területén módszerében, szemléletében miként közelít az iskola az óvodához, úgy, hogy a szervezet jellegét megőrzi, ugyanakkor életközelivé teszi a tanulók számára azokat a dolgokat, amelyek a tankönyvekben tananyagként vannak jelen.

A találkozó negyedik előadója, Fabóné Nagy Andrea szakvezető óvodapedagógus a projekt személet és tervezés elméletét jelenítette meg a hallgatóság számára, majd az érdeklődőket egy kis játékra invitálta, amellyel az volt a célja, hogy a délelőtt kötöttségét oldva a projektmódszer gyakorlatban történő megvalósítását megtapasztaltassa. A játékfüzér témája, és egyben eszköze is a kő volt, amelyet a résztvevők fantáziájukkal megszemélyesítettek, átváltoztattak. A szakmai nap zárásaként a konferencia hallgatói a projekttervezést a gyakorlatban is kipróbálhatták. A tanácskozás hallgatósága munkacsoportokat alakítva részprojekteket dolgoztak ki, bizonyítva szakmai együttgondolkodásukat, kreativitásukat.
A délelőtt színes, változatos, gazdag szakmai programja reméljük elégedettséggel töltötte el a résztvevőket, s „tarisznyájukba” valóban hasznos szakmai morzsákat kaptak útravalóul.

(Huszár Istvánné)

(Forrás: Newjság)

 

Februárban kiadott módszertani kötet: http://www.newjsag.hu/2017/02/17/uj-modszertani-kotet-meg-zoldebb-kalandok/

Előzmény: http://szegepi.hu/cikk/1249