Szeged pedagógia

Pedagógia Intézetet

Katolikus Pedagógia Intézetet

Szeged-Csanádi Egyházmegye

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Pedagógia

Gelsey Vilmos Pedagógia Intézet

Gelsey Vilmos Pedagógia

„Azok az anyám és a testvéreim, akik hallgatják és tetté is váltják az Isten szavát.” (Lk 8,21)

„Vigyázzatok, hogyan hallgatjátok. Mert akinek van, még kap hozzá, akinek pedig nincs, attól még azt is elveszik, amiről azt véli, hogy az övé.” (Lk 8,18)

„A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg!” (Jak 1,22)

„… s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2)

„Aki ugyanis szégyell engem és tanításomat, azt az Emberfia is szégyellni fogja…” (Lk 9,26)

„Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden tanítással is, amely az Isten szájából származik.” (Mt 4,4)

„…aki megtartja tanításomat, az nem ízleli meg a halált örökre.” (Jn 8,51)

Odaküldték hozzá tanítványaikat, a Heródes-pártiakkal együtt. Ezek így beszéltek: „Mester, tudjuk, hogy igazat mondasz, az Isten útját az igazsághoz híven tanítod, nem vagy tekintettel senki személyére, mert nem igazodol emberi tekintélyhez.” (Mt 22,16)

„Ha bennem maradtok, és tanításom is bennetek marad, akkor bármit akartok, kérjetek, és megkapjátok!” (Jn 15,7)

10 éves a SZEGEPI

„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)

„Ég és föld elmúlik, de az én igéim el nem múlnak.” (Mt 24,35)

„Ha az én tanításomat megtartották, a tieteket is megtartják.” (Jn 15,20)

2024 - a Tehetség Éve

„…aki megtartja tanítását, abban az Isten szeretete valóban tökéletes.” (1Jn 2,5)

"Isten szeretete abban nyilvánul meg bennünk, hogy Isten elküldte a világba egyszülött Fiát, hogy általa éljünk" (1 Jn 4,9)

„Legyetek hálásak, Krisztus tanítása éljen bennetek elevenen, s teljes bölcsességgel tanítsátok és intsétek egymást. Az Istennek énekeljetek hálás szívvel zsoltárt, himnuszt és szent énekeket.” (Kol 3,16)

„… mert úgy tanított, mint akinek hatalma van, s nem úgy, mint az írástudók.” (Mt 7,29)

Betűméret:  A   A   A
Aktuális hírek

Sokszínű Petőfi - a SZEGEPI rendezésébe lezajlott a képzőművészeti és szavalóverseny 2023-03-31

Sokszínű Petőfi - a SZEGEPI rendezésébe lezajlott a képzőművészeti és szavalóverseny

 

 A március 30-án és 31-én megrendezett képzőművészeti és szavalóversen eredményei.

Minden díjazottnak gratulálunk!

 

A képzőművészeti verseny díjazottai:

3-4. osztály

 

 1.

Rabi Nikolett

 

Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Dóc

 2.

Széll András

 

Munkácsy Mihály Katolikus Általános Iskola, Balástya

 2.

Gyarmati Mira

 

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 3.

Páger Kristóf

 

Mátyás Király Általános Iskola és Óvoda, Kaszaper

 3.

Beraczka Barbara

 

Mátyás Király Általános Iskola és Óvoda, Kaszaper

különdíj

Bandl Fanni

 

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

 

5-6. osztály

 

 1.

Ladó Eszter

 

LIETO, Tiszasziget

 1.

Káli Gábor

 

LIETO, Tiszasziget

 2.

Tótok Boglárka

 

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 3.

Fehér Johanna

 

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 3.

Nagy Lara

 

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda

különdíj

Dimovics Káli Rikárdó

 

Szent Antal Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Tiszasziget

 

 

7-8. osztály

 

 1.

Kövér Nóra

 

Szent Ágoston Katolikus Általnos Iskola és Óvoda, Kömpöc

 2.

Medve Réka

 

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 3.

Nagy Dzsesszika

 

Makói Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 3.

Oláh Dorka

 

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

különdíj

Jankó Vivien

 

Szent Antal Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kübekháza

különdíj

Lakatos Dzsenifer

 

Makói Katolikus Általános Iskola és Óvoda

 

     

 

Szavalóverseny díjazottai:

 

1-2. osztály

 1.

Lovas Dominik

1. o.

Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csongrád

 2.

Horváth Zalán

 2. o.

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola, Békéscsaba

 2.

Kókai Marcell

 2. o.

Gál Ferenc Egyetem Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda

 3.

Kádár Janka

 2. o.

Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csongrád

különdíj

Szabó Anita Tania

 1. o.

Mátyás Király Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kaszaper

 

 

 

 

 

3-4. osztály

 

 1.

László Lilla Gerda

 4. o.

Szent Orsolya Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kevermes

 2.

Kecskés Vendel László

 3. o.

Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csongrád

 3.

Arany Hanna

 4. o.

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 3.

Lukács Gergely

 4. o.

 Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

különdíj

Chebieb Sarah Susanne

 3. o.

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Szentes

különdíj

Nagy Viktória

3. o.

Szent István Katolikus Általános Iskola, Szatymaz

 

 

 5.osztály

 1.

Deák Lóránt

 

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Szentes

 2.

Zsibrita Lia

 

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 3.

Posgay Boglárka

 

Gál Ferenc Egyetem Szarvasi Gyakorló Általános Iskola és Gyakorlóóvoda

különdíj

Putnoki Boglárka

 

Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Gyomaendrőd

különdíj

Tóth Bettina

 

Mátyás Király Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kaszaper

 

 

 6. osztály

 1.

László Eszter

 

Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csongrád

 2.

Berek Zoltán

 

Mátyás Király Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Kaszaper

 3.

Laczkó Patrik

 

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Békéscsaba

 3.

Kiss Bence

 

Eötvös József Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Orosháza

különdíj

Berezvai Bernadett

 

Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Szentes

 

 

7-8. osztály

 

 1.

Vatai Botond

7. o.

Szent Gellért Katolikus Általános Iskola és Gimnázium, Gyomaendrőd

 1.

Oláh Dorka

 8. o.

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 2.

Fischer Kinga Krisztina

 8. o.

Savio Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Békéscsaba

 3.

Bobály Anasztázia

 7. o.

Nagyboldogasszony Katolikus Általános Iskola, Csongrád

különdíj

Tejes Laura

 7. o.

Szent József Kertvárosi Katolikus Általános Iskola, Hódmezővásárhely

 Az esemény képei megtekinthetők az alábbi mappában