„… s amit tőlem számos tanú jelenlétében hallottál, azt közöld megbízható emberekkel, akik alkalmasak rá, hogy másokat tanítsanak.” (2Tim 2,2)

„Aki szeret engem, az megtartja tanításomat…” (Jn 14,23)

„A tanítást váltsátok tettekre, ne csak hallgassátok, mert különben magatokat csaljátok meg!” (Jak 1,22)

Barabás Hunorné és Koblencz Attila részesült idén a Gelsey Vilmos-díjban

Igazgatókat méltatott a Szeged-Csanádi egyházmegye és pedagógiai intézete idén a Gelsey Vilmos-díjakkal. A kitüntetéseket olyan személyek kapják évről évre, akik hosszú idő óta szolgálják a keresztény értékekre épülő magyar társadalom fejlődését és a keresztény nevelés ügyét. Barabás Hunorné és Koblencz Attila részesült az idén az elismerésben.

Szombaton a Dóm Látogatóközpontban adták át az idei Gelsey Vilmos-díjakat. A Szeged-Csanádi Egyházmegye és annak Gelsey Vilmos Pedagógiai Intézete 2014-ben alapította az elismerést, ezzel is tisztelegve a névadó munkássága előtt.

A Gelsey Vilmos-díj a szoborral kitüntetésben olyan személy részesülhet, aki hosszú idő óta példát jelentő módon szolgálja a keresztény értékekre épülő magyar társadalom fejlődését, a gazdaság, a kultúra erősítésével is a keresztény nevelés ügyét. Ezt Barabás Hunorné kapta, aki 2007-től a Szent Gellért Katolikus Iskolai Főhatóság főigazgatói posztját is betöltötte. Méltatásában elhangzott, áldozatos munkájának köszönhető többek között az is, hogy miután 2010-ben és 2011-ben az önkormányzatok a Szeged-Csanádi Egyházmegye segítségét kérték, a kistelepülések óvodái, iskolái megmenekültek. Igazgatósága alatt az egyházmegyéhez tartozó intézmények száma az induló hétről csaknem nyolcvanra nőtt.
A Gelsey Vilmos-díj a plakettel kitüntetést olyan személynek ítélik oda, aki elkötelezett keresztényként a magyar nemzeti kultúra, az oktatás rendszereiben, azok irányításában ért el kimagasló eredményt. A díjjal kitüntetett Koblencz Attila az óbudai Árpád Gimnáziumban érettségizett, majd az ELTE-n szerzett biológia-földrajz szakos tanári diplomát. 2005-ben felkérték a szalézi köznevelési intézmények pedagógiai irányítására és a Don Bosco Keresztény Pedagógiai Szakkollégium vezetésére. 2018 és 2020 között a Szakképzési Innovációs Tanács tagja volt. Létrehozta és elindította a Tedd képessé – Don Bosco Szakképzés-fejlesztési Mintaprogramot, amelynek célja a lemorzsolódással veszélyeztetett, tizenhat éven felüli fiatalok képzésben tartása, illetve a szakképzésbe való visszavezetése.

Forrás: delmagyar.hu

További sajtómegjelenés:
szegedma.hu
Rádió88

Fotók: Gémes Sándor

Tehetség-konferencia – 2024. november 20.

2024. november 20-án rendezte meg őszi Tehetségkonferenciáját a SZEGEPI.

Népdaléneklési verseny

2024. november 14-én került megrendezésre a népdaléneklési verseny a Szegepi szervezésében.

Meghívó – Tehetségkonferencia – 2024. november 20.

Huszonötödik alkalommal rendezték meg a Simonyi Imre Emlékversenyt

Huszonötödik alkalommal rendezték meg a Simonyi Imre Emlékversenyt november 15-én a Karácsonyi János Katolikus Gimnáziumban. A megmérettetésre az ország minden tájáról...

Labdageometria – szakmai napok – Gyula

A SZEGEPI Labdageometria címmel szakmai napokat szervezett a gömbi geometria iránt érdeklődő matematikatanárok, diákok számára. 2024. november 6-án a Gyulai Római...

Labdageometria – szakmai napok – Hódmezővásárhely

A SZEGEPI Labdageometria címmel szakmai napokat szervezett a gömbi geometria iránt érdeklődő matematikatanárok, diákok számára. 2024. november 5-én a Hódmezővásárhelyi...